فایل استوری فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه ارزان سرا فایل استوری فایل استوری

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت جوّ زمين

دانلود پاورپوینت جوّ زمين

جوّ زمين عبارتست از لايه‌اي از گازها، كه اطراف اين سياره را احاطه كرده‌اند و به وسيله نيروي جاذبه زمين نگه داشته مي‌شوند  مجموعه اين گازها هوا‌ ناميده مي‌شود. هواي اطراف سياره زمين، به لحاظ ويژگي‌ها و مشخصات خود در تمام كائنات بي‌نظير بوده و يك استثنا به حساب مي‌آيد (تصاوير 1 و 2). در واقع وجود چنين جوّي است كه باعث شده تا شرايط براي پديده منحصر به فردي به نام «حيات» بر روي سياره زمين به وجود آيد. جو زمين با به وجود آوردن شرايط ذيل، زمينه را براي زندگي موجودات زنده پديدآورده است:

جلوگيري از نفوذ پرتوهاي زيان‌بار كيهاني مانند پرتوي فرابنفش خورشيد كه پديده حيات را در معرض نابودي قرار مي‌دهند؛  

دربرداشتن گاز حياتي اكسيژن كه براي سوخت و ساز موجودات زنده ضروري است؛  

تنظيم دماي سطح و جوّ سياره زمين و جلوگيري از ايجاد تفاوت زياد در دماي شب و روز  

ايجاد بستر لازم جهت چرخه آب و هوا در زيست‌كره‌ مادري بشر.

انسان با استفاده از خواص فيزيكي همين جو بود كه توانست با اختراع بالن، [هواسُر] و هواپيما بر نيروي جاذبه زمين غلبه كرده و پرواز كند.

 

اولين نياز انسان امروزي در سفرهاي فضايي ايجاد شرايطي مشابه جوّ زمين است كه بتواند در آن به عمل تنفس و در نتيجه حيات خود ادامه دهد. جوّ زمين در واقع نوعي مرز بين سياره زمين و فضا نيز به حساب مي‌آيد. جو از چندين لايه مختلف با خواص فيزيكي متفاوت تشكيل شده است. امروزه بشر ماهواره‌هاي بسيار زيادي را براي مطالعه بر روي لايه‌هاي مختلف جو به فضا فرستاده است. اين ماهواره‌ها اطلاعات بسيار با ارزشي را به دست آورده‌اند. با اين حال، همچنان بسياري از پديده‌هاي فيزيكي مربوط به جو مجهول باقي مانده است.

منشاء پيدايش جو در سياره زمين

همان‌طور كه سياره زمين از مبداء پيدايش تاكنون، تحولات ژئوفيزيكي و زمين‌شناختي بسيار گسترده‌اي را تجربه كرده، جو نيز از روز اول بدين شكل نبوده است. جوّ امروزي زمين، حاصل چند ميليارد سال تغيير و تحول در سياره زمين است. فرضيات و تئوري‌هاي زيادي در مورد منشاء پيدايش و سير تحول جوّ زمين موجود است. اما يكي از آنها كه در ادامه به آن اشاره مي‌شود، بيشتر مورد توجه و تاييد قرار گرفته است.

جوّ كنوني سياره زمين را در اصطلاح، «جوّ سوم» مي‌نامند. زيرا اعتقاد بر اين است كه جوّ زمين در طول تاريخ خود دو بار دچار تغيير و تحولات اساسي در تركيب و ساختار شده است. جوّ كنوني زمين را جوّ مدرن نيز مي‌نامند. تكامل يافتن اين جو براي پوشش دادن به پديده حيات، مي‌تواند يكي از دلايل اين نام‌گذاري باشد.

شامل 9 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_847639_3937.zip253.1k

دانلود پاورپوینت ایمنی حفاری (EXCAVATION SAFETY)

دانلود پاورپوینت ایمنی حفاری (EXCAVATION SAFETY) از هر پنج نفر فوت شده در محیطهای کاری ، یـکی از آنها کارگران شاغل در زمان ساخت و ساز بوده اند. مرگ ناشی از عملیات حفاری 112% بیشتر از میزان تلفاتی است که در عملیاتهای دیگر زمان ساخت و ساز وجود دارد. حفاري : يک برش مصنوعي ، گودال ، کانال يا گود شدگي ايجاد شده بوسيله کندن زمين . کانال : يک حفاري باريک . عمق آن بيشتر از عرضش مي‌باشد ولي پهن‌تر از 15 فوت نمي‌باشد . حفاظ : يک ساخ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت مواد نیروزا در ورزش

دانلود پاورپوینت مواد نیروزا در ورزش تعریف ماده نیروزا: ماده نیروزا به ترکیب یا ماده ای گفته می شود که موجب بهبود قدرت بدنی در ورزش کاران می شود. ال- کارنی تین ویتامین B 7 در بدن به اندازه کافی سنتز می شود (جز در موارد بیماری) پیش ساز آن اسیدهای آمینه ضروری لیزین و متیونین است. مصرف آن نشاط و سر حالی ندارد. به عنوان یک چربی سوز مطرح شده است. برای سنتز نیاز به ویتامین های B2، B6، C و آهن دارد. مقدار سنتز روزانه آن در بدن 20- ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت کاربرد گواهی الکترونیکی در سیستمهای کاربردی(امضای دیجیتال)

دانلود پاورپوینت کاربرد گواهی الکترونیکی در سیستمهای کاربردی(امضای دیجیتال) تجارت الكترونيكى يكى از مهمترين نتايج ”انقلاب فناورى اطلاعات و ارتباطات“ و از نمودهاى بارز آن به شمار مي‌آيد. سازمان تجارت جهانى در اعلاميه مورخ ۲۵ سپتامبر ۱۹۹۸ تجارت الكترونيكي، آن را چنين تعريف میکند:توليد، توزيع، بازاريابي، فروش يا تسليم كالاها و خدمات از طريق وسايل الكترونيكي كميسيون حقوق تجارت بين‌الملل سازمان ملل متحد (آنسيترال) در تفسير ماده ۱ قانون نمونه (۱۹۹۶) و در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس