فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت تراكم بتن

دانلود پاورپوینت تراكم بتن
به معناي فشرده سازي بتن تازه است تا در اطراف قالبها و نيز در اطراف ميلگردها دقيقاً شکل گرفته و دور آنها را بپوشاند. همچنين هواي محبوس را به ميزان زيادي از بتن خارج کرده و از کرمو شدن داخل و سطوح بتن جلوگيري نمايد، و ذرات جامد را به يکديگر نزديک کند.
مهمترين مسئله اين است که روش تراکم بايد به گونه اي اتخاذ و اجرا شود که از جداشدگي اجزا به هر صورت جلوگيري شود. بويژه آنکه عموماً جداشدگي اجزا قابل رؤيت نيست و لذا بايد روشهاي صحيح و غلط را دقيقاً شناخت و در اجرا  از اين شناخت استفاده کرد.
در صورتي که از روشهاي تراکم استفاده نشود، امکان ساخت بتن هاي با اسلامپ کم، سيمان کم، و در عين حال مقاومت زياد ميسّر نخواهد بود.
روش هاي تراکم، به دليل ضربه يا ارتعاشي که عموماً در آنها به کار گرفته مي شود، موجب آن مي شود که به قالبهاي با مقاومت بيشتري نياز داشته باشيم.
انتخاب مناسب روش تراکم و در عين حال استفاده از نيروي انساني ماهر متناسب با روش انتخاب شده موجب آن
مي شود که بتني با کيفيت خوب و با هزينة مناسب به دست آيد.
عدم اجراي صحيح تراکم در روش هاي دستي معمولاً موجب تراکم ناکافي بتن، و در روش هاي ماشيني، معمولاً موجب غير يکنواختي بتن خواهد بود.
بتن هاي خودتراز (SLC) و خودتراکم (SCC) نياز به تراکم ندارند.
بتن بايد در طول عمليات بتن ريزي با استفاده از وسايل مناسب کاملاً متراکم شود، به طوري که کاملاً ميلگردها را در بر گيرد و نيز حبابهاي هواي آن به حداقل برسد.

بايد توجه داشت که هرچه اسلامپ بتن کمتر باشد درصد مقدار هواي موجود در آن بيشتر و ضرورت تراکم آن براي خارج کردن اين هوا بيشتر است.
به ازاي هر يک درصد هواي محبوس شده در بتن، در حدود 5 تا 6 درصد از مقاومت آن کاسته مي شود.

حباب هاي هوا، همچنين موجب کاهش چسبندگي بين ميلگرد و بتن مي شود.

انواع کلي روشهاي تراکم

دستي
ميله کوبي
وزنه کوبي بر روي بتن
بيل زني
ماشيني (مکانيکي)
دستگاههاي مبتني بر نيروي گريز از مرکز
دستگاههاي با کوبندة موتوري
ميزهاي سقوط کننده
دستگاههاي لرزاننده يا ويبراتورها
ويبراتورهاي دروني
ويبراتورهاي بيروني
ويبره هاي قالب
ويبراتورهاي سطحي
ميزهاي لرزان
عوامل مؤثر بر انتخاب روش تراکم
رواني بتن
ميزان آرماتورها، فاصلة بين آنها، و تراکم آنها
پيچيدگي قالب بندي و شکل هندسي عضو يا اعضا
حجم بتن ريزي
نوع بتن
نوع روش انتقال و جاي دادن بتن (نظير استفاده از پمپ بتن)
امکانات موجود
ميله کوبي:
بتن از طريق فرو کردن پي در پي يک ميلة فولادي يا يک ابزار مناسب ديگر به داخل آن متراکم مي شود.
براي مخلوطهاي کارآ و روان مناسب است.
طول ميله بايد به اندازة کافي زياد باشد، و نيز قطر آن به اندازة کافي کم باشد که امکان تراکم مطلوب فراهم آيد و به راحتي از ميان قالبها عبور کرده و تا ته قالب برسد.
استفاده از مواد روان کننده يا فوق روان کننده در اين بتنها مي تواند نتيجة کار را تا حد زيادي بهبود بخشد.
براي کارهاي کوچک مناسب است.
در بتن هاي با رواني زياد و در عين حال با امکان بيشتر جداشدگي اجزاء، استفاده از روش دستي ممکن است نامناسب تر از روش ماشيني باشد، زيرا ارتعاش شديد موجب جداشدگي اجزاي آنها
مي شود.
شامل 34 اسلاید powerpoint
 

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_762375_1039.zip194.7k

دانلود پاورپوینت تحقق پذيري معماري ايراني- اسلامي با تأکيد بر ايجاد هويت در شهرهاي جديد

دانلود پاورپوینت تحقق پذيري معماري ايراني- اسلامي  با تأکيد بر ايجاد هويت در شهرهاي جديد تعریف هویت معماری و شهرسازی: بازآفرینی و ساماندهی حکیمانه و عادلانه فضای زیست انسان ها، با عناصر طبیعی و مصنوعی.  متناسب با نیازهای مادی انسان ها و بسترسازی نیازهای روحی و سعادت آنها. اصول تحقق پذيري هويت اسلامي در شهرهاي قديم و جديد: 1.کالبد معماري و شهرسازي بايد مبتني بر حکمت نظري اسلام يعني (حق مداري و واقعيت شناسي) و حکمت عملي آن يعني (عدالت مداري و مناسب سازي)، توسط افراد ذيصلاح و مج ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت بتن خود تراکم

دانلود پاورپوینت بتن خود تراکم مشخصه هاي اصلي که بتن بايد داشته باشد عبارتند از : الف- وقتي که بتن تازه تهيه شده و خميري است: کارايي خوب داشته باشد، راحت ريخته و جا داده شود بدون اينکه سنگدانه هاي ريز و درشت از هم و از دوغاب سيمان جدا شوند، گوشه و زواياي قالب را پر کند و ميلگردهاي آرماتور را (در صورت وجود) احاطه نمايد. ب- پس از گرفتن و سخت شدن: مقاومت لازم را داشته باشد، جمع شدگي آن کم باشد، بسته به مورد و نياز قابليت نفوذ آن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت آشنايي با معماري جهان(يونان)

دانلود پاورپوینت آشنايي با معماري جهان(يونان) كشور يونان با مساحت تقريبي 46500 (چهل و شش هزار و پانصد كيلومتر مربع)، در جنوب شرقي اروپا و در كرانه هاي شمال شرقي درياي مديترانه قرار گرفته است. اين سرزمين از شمال به مقدونيه و بلغارستان، از شمال شرقي به تركيه، از شرق به درياي اژه، از جنوب به درياي مديترانه و از سمت شمال غربي به كشور آلباني محدود مي شود. يونان سرزميني كوهستاني است كه در انتهاي جنوبي شبه جزيره بالكان قرار دارد و قسمت اعظمي از قسمت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس