فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت نکات مهم در زراعت سیب زمینی

دانلود پاورپوینت نکات مهم در زراعت سیب زمینی

سيب زميني گياه بومي قاره آمريكا است و بيش از 400 سال قدمت دارد ودر اواخر قرن 16 وارد اروپا شد .

 سيب زميني نقش مهمي در برنامه غذايي مردم و صنايع تبديلي دارد و سطح زير كشت آن در استان گلستان برابر 7 تا 10 هزار هكتار است  .

 امروزه سيب زميني  از نظر ميزان توليد مقام چهارم را بين محصولات كشاورزي دارد 

كشت سيب زميني با مشكلاتي همراه است از اين جمله ميتوان به پايين بودن قيمت آن در بعضي از سالها اشاره كرد

كاشت

در سه نوبت زماني ميتوان سيب زميني را كشت كرد.

 در مناطق كوهستاني در بهار كشت ميشود ولي در بيشتر نقاط كشور در پاييز كشت ميشود و بيشترين مشكلات بازرگاني هم در اين زمان ديده ميشود.

 كشت آن در تابستان در چند سال اخير مرسوم شده اما به دليل كمبود بذر با قيمت مناسب رشد قابل ملاحظه اي نكرده است . كشت تابستاني از اواخر مرداد شروع ميشود و محصول در آذر و دي بر داشت ميشود .

انتخاب خاك و تهيه بستر بذر

انتخاب خاك مناسب بسيار مهم است زيرا عملكرد خوب وبالا به آن بستگي دارد .

 بهترين خاك براي سيب زميني خاكهايي با بافت متوسط است و توليد اين محصول   در زمين هاي نيمه سنگين به شرط وجود ساختمان خوب و به كار گيري روشهاي مناسب كاشت موفقيت آميز است .

در خاك هاي سنگين و نيمه سنگين هنگام آماده  سازي بايد به ميزان 10 تا 20 تن در هكتار كود پوسيده حيواني به زمين اضافه كرد .

زمين بايد چند بار قبل از كاشت خوب شخم بخورد و كلوخه هاي آن را با ديسك خرد كرد 

 بوته سيب زميني ريشه هاي سطحي دارد و رشد غده و ريشه به فشردگي خاك حساس است به همين دليل تعداد دفعه هاي عمليات تهيه زمين بايد به كمترين حد برسد .

 وجود مواد آلي بسيار مهم است و كمبود آن موجب تشكيل كلوخه ميشود و از دلايل آن آتش زدن زمين و از بين بردن بقاياي گياهي است و ياكشت سيب  زميني بعد ازسويا و پنبه و ذرت است  .

اندازه غده بذري

استاندارد غده بذري 35 تا 45 ميليمتر است و به وزن 50 گرم اگر غده بزرگتر از اين مقدار باشد بايد دو هفته قبل از كاشت آن را به چند قسمت تقسيم كرد .

 در هر قسمت بايد 2  تا 3 جوانه وجود داشته باشد .

 و بايد در دماي 15 تا 20 درجه و رطوبت نسبي 85% قرار گيرد تا  قسمت بريده شده چوب پنبه اي شود  .

شامل 28 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_744889_9729.zip10.4 MB

دانلود پاورپوینت سی پی یو(CPU)

دانلود پاورپوینت سی پی یو(CPU) سی پی یو یا به عبارتی واحد پردازشگر مركزی در حكم مغز و اداره كننده ی كامپیوتر است و مسئولیت انجام محاسبات ریاضی داخلی كامپیوتر و فرمان دادن به دیگر اجزا را به عهده دارد . سی پی یو محاسبات داخلی كامپیوتر را به وسیله ی دو عدد ۰ و ۱ ( صفر و یك ) انجام میدهد. كلیه ی قطعات داخل كامپیوتر برای انجام كارها و محاسبات خود نیازمند این قطعه ی كوچك هستند كه این ارتباط را از طریق خطوطی با نام IRQ ( در خ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود پاورپوینت سوله

دانلود پاورپوینت سوله ازاین قابها درپوشش دهانه های بزرگ ودرساختمان های صنعتی ,کشاورزی,مانند کارخانه ها,انبارها مرغداری ها ,آشیانه های هواپیما,سالن های ورزشی ,تعمیرگاه ها,پارکینگ,دامداری,فروشگاه وغیره استفاده می گردد.لازم به توضیح است گروه کثیری از کمپانی های بزرگ وکوچک وحتی بخش های دولتی با کمک این سیستم ها توانسته اند به پیشبرد هدف های صنعتی واقتصادی خود کمک کرده,طبق محاسبات پیش بینی شده براحتی قادر به توسعه وگسترش سا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت سنگهای سیلیسی

دانلود پاورپوینت سنگهای سیلیسی کانیهای موجود در سنگهای شیمیائی سیلیس شامل اوپال کلسدونی وکوارتز است که همراه با این کانیها ترکیب اضافی بعنوان کانیهای فرعی نیز دیده می شود. یعنی 82 درصد چرتها را سیلیس (sio2)تشکیل می دهد که اکسیدهای آلومینیم آهن منگنز ومنیزیم در مقادیر جزئی در کنار آن وجود دارد البته ترکیبات کربناته هم در متن سنگ پراکنده است که در زیر میکرسکوپ بخوبی قابل تشخیص است. اپال A: این نوع اپال یک نوع سیلیس آبدار تا 13 ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس