فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود تحقیق مقدمه و آشنایی مختصری با پالایشگاه زنیط

دانلود تحقیق مقدمه و آشنایی مختصری با پالایشگاه زنیط

مقدمه ای بر کارخانه و محصولات آن:

کارخانه زنیط یک پالایشکده ی تصفیه ی دوم روغن کار کرده است که با دارا بودن سه سیستم کنترل کیفیت ISO9001,ISO14001,OHSAS18001از اعتبار زیادی برخوردار است. کارخانه زنیط در کیلومتر 26جاده مشهد-فریمان  واقع شده است و زمینه های فعالیت آن تولید انواع روانسازها (روغن پایه,روغن موتور,روغن دنده,روغن صنعتی و...)گریس , ضد یخ, سولفات سدیم , روغن سنگین , قیر و...,طراحی , ساخت , نصب , راه اندازی و آموزش کلیه تاسیسات بازیافت ضایعات صنعت تصفیه مجدد و همچنین ساخت قطعات و قسمت های مختلف این تاسیسات به صورت انفرادی و به شرح زیر می باشد:

طراحی و ساخت کلیه مخازن فلزی , تجهیزات آزمایشگاهی , طراحی و ساخت واحدهای فراوری و تولید حلال ها , طراحی نظارت و اجرای سیستم های بلندینگ , تولید ظروف پلاستیکی (بادی و تزریقی ) , انجام امور آزمایشگاهی درسطح اکرودیته موسسه استاندارد جهت انواع روانساز ها .

پروژه های این کارخانه در دو سطح داخلی و خارجی صورت می گیرد که در داخل کشور شامل سه واحد می شود و در خارج از کشور اجرای پروژه بلدینگ در قزاقستان , مقدونیه و ونزوئلا را بر عهده دارد.

 

 

 

 

 

 

دفتر مرکزی:

نشانی :مشهد- بلوار وکیل آباد-بین وکیل آباد 23و25-پلاک 487-ساختمان زنیط

کدپستی:9188838857

صندوق پستی:91775-1199

کارخانه:

نشانی:مشهد- کیلومتر26جاده مشهد-فریمان

صندوق پستی:13445-1788

پست الکترونیکی:INFO@ZENITOIL.COM

وب سایت:HTTP://WWW.ZENITOILINT.COM

ابتدا با چهار مرحله آشنایی وارد پالایشکده ی تصفیه ی روغن کار کرده زنیط می شویم:

1)آشنایی با قسمت های مختلف در واحد صنعتی

کارگزینی: انجام امور مربوط به روابط انسانی

بخش فروش: برنامه ریزی فروش محصولات تولیدی و بازار یابی

بخش خرید: خرید مواد اولیه جهت تولید محصول

بخش تولید: فرآوری و تولید محصول براساس استانداردهای موجود

بخش کنترل کیفیت و آزمایشگاه: آزمون بر روی نمونه های مواد اولیه حین فرآیند و محصول نهایی و مقایسه با استاندارد و حدود قابل قبول تعریف شده که در واقع رمز موفقیت یک تولیدکننده همین بخش می باشد.

بخش نگهداری – تعمیرات: نگه داری , سرویس و تعمیر دستگاه ها و تجهیزات است و
عمده ی نگه داری به عهده اپراتور بخش می باشد.

 

بخش انبار : محل انبارش و نگه داری مواد اولیه, قطعات و محصول نهایی است. و...

2)آشنایی با سیستم های مدیریت بین المللی

سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001: این ها بر اساس استاندارد بین المللی اند, هدف از برقراری این سیستم جلب رضایت مشتری و برآوردن نیازهای اوست بر اساس الزامات قانونی.

سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001: یک سازمان بایدکلیه ی منابع لازم جهت جلوگیری از آلودگی زیست محیطی (آب , خاک و هوا) را به کار گیرد.

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای18001OHSAS: یک سازمان باید کلیه ی ریسک های ایمنی و بهداشتی محیط کاری کارکنان را شناسایی و اقدامات کنترلی لازم را به عمل آورد .

3)آشنایی با فرایند تولید و واحد تولید کننده

1-بازدید از خط تولید تا مرحله بسته بندی

2-بازدید از انبار

3-کار در آزمایشگاه و آشنایی با آزمون های کنترل کیفیت

4)آشنایی مقدماتی با مصرف روانساز ها

یکی از پر کاربرد ترین روانساز ها روغن موتور می باشد که در این پالایشکده از پالایش مجدد روغن کار کرده به دست می آید.کار روغن موتور در واقع روانسازی قسمت های متحرک موتور, به حداقل رساندن اصطکاک و فرسایش, کمک به کاهش حرارت و به خود گرفتن کثافات, ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق می باشد.

به دلیل اینکه روغن موتور باید این چند کار پیچیده را به طور همزمان انجام دهد, یک فرمولاسیون شیمیایی پیچیده را می طلبد , اما شما برای آنکه بدانید روغن موتور چگونه عمل می کند, چگونه رده بندی می شود و چگونه باید نوع صحیح آن را برای خودرویتان برگزینید, نیاز به شیمیدان یا مهندس شیمی بودن ندارید. کافی است با انواع مختلف روغن موتور, رده بندی های آن و علائم و اختصاراتی که برای آن استفاده می شود آشنا باشید.

روغن موتور و توضيحات مربوطه

مطلبی که می خوانید شما را با باورهای نادرستی که بیشتر توسط تولیدکنندگان روغن موتور و صاحبان مراکز تعمیرات بوجود آمده و گسترش یافته است، آشنا می کند و می تواند کمک مهمی به نگهداری بهتر از اتومبیل شما بنماید.

تاریخچه

از زمانی که سازندگان خودروهای شخصی و مسافربری دارای موتور درونسوز مجبور به تولید موتورهایی کوچکتر، با کاربرد بهتر سوخت، آلایندگی کمتر و بادوام تر شده اند، نیاز موتورها به روغنکاری نیز به طور چشمگیری تغییر کرده است. این تغییرات در موتور موجب تولید روغن موتورهایی شد که برای موتورهایی با پیچیدگی بیشتر، دمای بالاتر و دور موتور سریعتر مناسب باشند.

این نوع روغنها دارای مواد افزودنی هستند که به خصوص هنگام روشن کردن موتور از فرسودگی آن جلوگیری میکند، چسبندگی بین قطعات را حفظ کرده و با معلق نگهداشتن دوده و مواد آلاینده حاصل از احتراق، به عبور و شسته شدن آنها از بخشهای داخلی موتور کمک میکند. این خواص موجب میشوند که فاصله بین دو تعویض روغن افزایش یابد.

کثیف شدن

مهمترین دلیل برای تعویض روغن، جلوگیری از ایجاد لجن در آن است. دانستن دلیل و چگونگی شکل گیری این لجن یا رسوبات گل و لای مانند در روغن و جلوگیری از آن بسیار مهم است.

چگونه از ایجاد لجن جلوگیری کنیم

مواد افزوده شده به روغنهای پاک کننده در واقع تمام ذرات آلاینده را از بخشهای داخلی موتور "میشوید" و این ذرات را تا زمان تعویض شدن روغن به صورت معلق درون خود نگه میدارد. دانستن این نکته بسیار مهم است که این ذرات ریزتر از آن هستند که موتور را فرسوده کنند اما موجب تیره شدن رنگ روغن میشوند. پس در عین اینکه تیرگی رنگ روغن دلیل کثیفی فراوان آن نیست، اما راه ساده جلوگیری از لجنی شدن روغن در اثر اشباع شدن از این ریزه های دوده و مواد آلاینده، تعویض به موقع آن است.

تنها راه تشخیص اشباع شدگی روغن، تجزیه آن است، پس مطمئن ترین کار، رعایت برنامه تعمیرکار یا تعویض روغنی است. به یاد داشته باشید که مواد آلاینده حاصل ترکیب سوخت با هواست و روغنهای ترکیبی یا Synthetic از تولید آن جلوگیری نمیکند. این نوع روغنها شاید از نظر ظرفیت بیشتر نگهداری ذرات معلق بر روغنهای معمولی ارجحیت داشته باشد اما فاصله زمانی دو تعویض روغن را آنقدرها هم طولانی نمیکند.

از چه روغنی استفاده کنیم

روغن موتور به انواع مختلف تقسیم میشود که رایج ترین آن روغنی است که از نفت خام گرفته شده و روغن معدنی یا مینرال mineral oil نام دارد. علاوه بر این روغن، انواع دیگری از روغنهای موتور وجود دارند که در اینجا به معرفی کوتاه آنها میپردازیم.

روغنهای پاک کننده - Detergent oil

درواقع تمام روغنهای جدیدی که عنوان روغن چند وزنه یا Multi-weight عرضه میشوند (روغنهایی که افزودن پلیمر میتوانند در دماهای مختلف، وزن متفاوتی داشته باشند و در نتیجه در مقابل تغییرات دما مشکلی نخواهند داشت) نوعی روغن پاک کننده هستند، این روغنها دوده را از بخشهای داخلی موتور پاک میکنند و آنها را به صورت معلق در درون خود نگه میدارند.

 

این ذرات به قدری ریز هستند که توسط ***** روغن گرفته نمیشوند و تا زمات تعویض روغن در آن باقی میمانند. این ذرات هرچند موجب تیره شدن روغن میشوند، اما به موتور آسیبی نمیرسانند. اما اگر روغن از آنها اشباع شود، ذرات اضافه در قسمتهای داخلی موتور باقی میمانند.

درجه غلظت ، چسبندگی یا Viscosity روغن

درجه غلظت با دو شماره مشخص میشوند، یک شماره نمایانگر غلظت روغن در سرماست و با حرف W نشانه winter (زمستان) مشخص شده است، شماره بعدی نشانه درجه غلظت روغن در دمای عملیاتی است. هرچه این رقم بزرگتر باشد، غلظت روغن بیشتر خواهد بود.

مواد تعدیل کننده غلظت

برای محافظت از موتور در زمان روشن کردن موتور، روغن باید در زمان خنک بودن رقیقتر بوده و به سادگی روان شود. به همین منظور هنگام ساخت روغن مواد تعدیل کننده غلظت هم به آن می افزایند تا روغن در زمان خنکی روانتر شود و در عین حال با داغ شدن بیش از حد رقیق نشود.

در نظر گرفتن آب و هوا

به طوری که در کتابچه راهنمای خودرو و همچنین راهنماهای مراکز خدمات اتوموبیل آمده است، در هر آب و هوا، روغن خاصی به کار میرود. در نقاط گرم، روغنی با غلظت 10W30 میتواند جانشین قابل قبولی برای روغن 5W30 باشد و بدون هیچ تاثیر نامطلوبی مورد مصرف قرار گیرد.

در گذشته و قبل از تولید روغنهای چند وزنه، چنین معمول بود که روغنی مخصوص تابستان و روغنی برای زمستان مصرف شود. اما درحال حاضر دیگر چنین ضرورتی وجود ندارد. با وجود این، اگر شما به دلیل اینکه در مکانی گرم زندگی میکنید، از روغن 10W30 استفاده میکنید و تصمیم دارید به مکانی بسیار سرد سفر کنید، حتما روغن موتور را با نوع 5W30 جایگزین کنید.

شامل 104 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahgigh_600670_2405.zip807.7k

دانلود تحقیق تهیه ادویه فلفل قرمز با استفاده از خشک کن صنعتی

دانلود تحقیق تهیه ادویه فلفل قرمز با استفاده از خشک کن صنعتی مقدمه ........................................................................................................................................................1 چكيده.........................................................................................................................................................2 تاریخچه ...................................................................... ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پروژه بررسی روش های ارزیابی پتانسیل خطر در واحد های تولید کننده نفت و گاز ( HAZOP STUDY )

دانلود پروژه بررسی روش های ارزیابی پتانسیل خطر در واحد های تولید کننده نفت و گاز  ( HAZOP STUDY ) HAZOP (hazard and operability study)  تکنیکی برای تشخیص خطرها و تجزیه و تحلیل خطرها و ارتباط عملی با سیستم ها می باشد. این تکنیک از سال های خیلی قبل مورد استفاده بوده است.اما همچنین پابرجا و استوار می باشد و از لحاظ  بین المللی به عنوان یکی از تکنیک های تشخیص خطر پیشرفته تلقی می شود. این تکنیک تا اخیرا به طور کلی محدود شده بود برای فرآیندهای صنعتی ( شیمیایی، داروسازی و نفت و گاز ) و هنوز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس