فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود تحقیق روشهای حذف آهن از آب

دانلود تحقیق روشهای حذف آهن از آب

با توجه به اینکه آب یکی از مهمترین و پر مصرف ترین ماده در جهان است، بنابراین سلامت آن حائز اهمیت است.از گذشته دور تصفیه آب مدنظر بوده و روشهای متفاوتی برای این امر به وجود آمده است. عناصر و ترکیبات مختلفی در آب ممکن است وجود داشته باشد که بعضی از این ترکیبات برای بدن زیان آور است و همچنین ممکن است در صنعت ایجاد مشکل کنند .

ناخالصی در آب شامل ایجاد بو و مزه نامطبوع در آب ،ایجاد لکه روی لباس ، ایجاد مشکلاتی درصنایع کاغذ سازی،چرم سازی و ... می شود.

حال باید به فکر روشهای مناسبی برای حذف آهن باشیم. باتوجه به اینکه اطلاعات مشخصی در این زمینه نداشتیم از کتابها و مقالات مختلف برای این منظور استفاده کرده ایم .

از جمله این روشها، اکسیداسیون، اکسیداسیون با کلر یا پرمنگنات، استفاده اززئولیت منگنز، استفاده از روش آهک زنی ، رزین های تعویض کننده کاتیونی، اسمز معکوس می باشند که هر یک شامل مزایا و معایب خاص خود هستن و ما بهترین روش برای آبهای آشامیدنی، روش آهک زنی و برای آبهای صنعتی ، بعد از اضافه کردن آهک، روش اسمز معکوس انتخاب کردیم.

 

حالتهای فیزیکی آب

آب تنها متداول در طبیعت است که به هر سه حالت فیزیکی یعنی جامد، مایع و بخار وجود دارد. شکل جامد آن به وسیله ساختمان بلوری سختی مشخص میشود که در صفر درجه سانتی گراد و یا کمتر به وجود می آید و حجم معینی را اشغال می کند.

فاز مایع آب نیز در حد حرارتی مشخص وجود دارد. این فاز نه سخت است و نه دارای شکل خاصی است و می تواند در اثر اختلاف فشار به جریان بیافتد و در عین حال حجم معینی را اشغال میکند. فاز بخار نه حجم معینی را اشغال می کند و نه سخت است و بر عکس دو فاز دیگر دقیقاً کل حجم و شکل ظرف خود را اختیار می کند.

در حقیقت وجود هر یک از سه حالت آب بستگی به دما دارد و واضح است که در فشار اتمسفر زیرصفر آب به صورت جامد و بین صفر تا100 به صورت مایع و بالاتر از 100 به صورت بخار وجود دارد. در تبدیل یک فاز به فاز دیگر ، عمل بطور ناگهانی رخ نمیدهد.

در نقطه جوش یا نقطه ذوب، دو فاز بطور مشترک برای مدتی وجود دارند: در نقطه ذوب مایع و جامد و درنقطه جوش مایع و بخار.

فشار نیز دمای تبدیل یک فاز به فاز دیگر را تحت تأثیر قرار میدهد. در فشار کمتر از فشار جو در دمایی کمتر از 100 درجه می جوشد و حرارت کمتری از نقطه نظر کالری برای بخار نمودن آب لازم است.

فشار نقطه ذوب یخ را از صفر درجه پایین تر میبرد بطوریکه یخ تحت فشار مایع میشود. این امر نیز به دلیل وجود پیوندهای هیدروژنی است که تحت فشار شکسته می شوندو آب جامد به آب مایع تبدیل میگردد. وقتی فشار برداشته شود آب مایع شده مجدداً یخ خواهد زد. یخچالها براساس همین خصوصیت حرکت می کنند و جا به جا می شوند.

توده های عظیم یخ با فشار زیادی که دارند یخ لایه زیرین را به آب مایع تبدیل می کند. (اگر چه دما به مقدار قابل ملاحظه ای زیر صفر باشد آب به صورت مایع در میاید که آن را آب بیاندازد سرد مینامند.)  و در نتیجه یخ روی آن به لغزش در آمده جا به جا می شود. وقتی که فشار را از روی این لایه آب برداشته شد، به علت سرمای شدید مجدداً یخ می زند.

شامل 32 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahgigh_597005_2274.zip31.5k

دانلود مقاله درباره جوش اولتراسونیک

دانلود مقاله درباره جوش اولتراسونیک در صنعت عصر حاضر ، جوشکاری یک فرایند پیشرفته محسوب می شود . امروزه علم و هنر جوشکاری حوزه وسیعی از تحولات و فرآیندهای مورد استفاده بشر را در بر می گیرد . استفاده از این متد در قطعات بسیار ظریف الکترونیکی تا به سازه های عظیم فلزی رایج می باشد و همین امر سبب گشوده شدن راههای جدیدی به صنعت نوین و اتوماسیون سیستم ها رایج گردیده است . استفاده از تجهیزات مکانیزه و نیمه مکانیزه جوشکاری سبب آزادی قش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

دانلود تحقیق درباره صنعت آبكاري

دانلود تحقیق درباره صنعت آبكاري صنعت آبكاري به دليل آلاينده هايي كه واردآبـها مي كند از اهميت ويـژه اي بـرخـوردار است . وجود فلـزات سنگين در پساب ايـن صنعت ؛ از اين جمله انـد . عمده ترين منبع فاضلاب در اين صنعت ؛ پسابهاي شستشو هستند كه اكثر اين پسابها ظاهـري شفاف دارنـد اما حاوي موادي مانند : كروم ؛ مس ؛ نيكل ؛ روي ؛ سيانيد و … هستند كنترل آلودگي محيط زيست و نيـاز بـه استفاده مجدد از پسابها ؛ لزوم توسل به روش هاي تجزيـه ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه عوامل خوردگی داخلی در خطوط انتقال لوله گاز

دانلود پروژه عوامل خوردگی داخلی در خطوط انتقال لوله گاز خوردگي يكنواخت معمول‌ترين و متداول‌ترين نوع خوردگي است معمولاً به وسيله يك واكنش شيمياي يا الكتروشيميايي به طور يكنواخت در سرتاسر سطحي كه در تماس با محلول خورنده قرار دارد، مشخص مي‌شود فلز نازك و نازك‌تر شده و نهايتاً از بين مي‌رود يا تجهيزات مورد نظر منهدم مي‌شوند مانند خورده شدن يك قطعه فولادي يا روي در داخل يك محلول رقيق با سرعت يكساني در تمام نقاط قطعه خورده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس