فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود تحقیق ساختمانهای بتنی

دانلود تحقیق ساختمانهای بتنی

يقيناً قديمي بودن استفاده از سرپناه يا مسكن معلوم است ولي تقريباً آن را مي‌توان همزمان با پيدايش انسان دانست، بشر از همان ابتدا براي مصون ماندن از باران و برف و غيره به غارها پناه برده كه مي‌توانيم اولين محل سكونت براي بشر بدانيم و از آن زمان تاكنون انسان‌ها هميشه به فكر مسكني بودند كه از همه جهات راحت باشد در حال حاضر با رشد جمعيت دنيا پيشرفت‌هاي عمده‌اي در ساختن مسكن ايجاد شده و استفاده از مصالح مقاوم نيز مانند فولاد و سيمان‌ در ساختمان رايج گرديد و در اثر دسترسي به اين مصالح ساختمان‌ها از حالت افقي به حالت عمودي تبديل شده‌اند و آپارتمان‌سازي در چندين طبقه مداول گرديده است. با وجود افزايش تعداد مسكن در بيشتر كشورهاي قديمي در شرايط معمولي مجاز نمي‌باشد و هنوز شكل مسكن اين گونه كشورها حل نشده و حتي در پيشرفته‌ترين كشورهاي دنيا قسمت عمده‌اي از درآمد خانواده صرف سكونت مي‌گردد. به اين علت در تمام دنيا علي‌الخصوص مملكت ما بايد در امر ساختن مسكن، توجه شود.

علل استفاده از ساختمان‌هاي بتني

ساختماني كه كليه اجزا اصلي آن از بتن و ميله‌گرد مي‌باشد ساختمان بتوني نام دارد و به دلايل زير مورد توجه مهندسين قرار گرفته است:

  • ماده اصلي بتن كه شن و ماسه است در همه جا پيدا مي‌شود و روي اين اصل امكان ساختن ساختمان بتني را ميسر مي‌سازد.
  • در مقابل عوامل جوي از ساختمان‌هاي فلزي مقاوم‌تر بوده و عمر طولاني‌تري نسبت به ساختمان‌هاي ديگر دارند.
  • در مقابل آتش‌سوزي مقاوم‌تر مي‌باشند.
  • به علت شكل‌پذيري بتن كه مي‌تواند به شكل قالب خود درآيد.

ساختمان‌هاي بتوني

منظور از ساختمان‌هاي بتني ساختماني است كه كليه اجزاء اصلي آن (ستون تيرهاي اصلي و پي) از بتن و ميله‌گرد ساخته شده باشد. سقف اين گونه ساختمان‌ها با انواع مختلف ساخته مي‌شود؛ از قبيل دال‌هاي بتوني پيش‌ساخته ـ دال‌هاي بتون‌ ريخته شده در محل ـ تيرچه‌ بلوك و غيره كه درباره آن‌ها توضيح داده خواهد شد.

مزاياي ساختمان‌هاي بتوني

ساختمان‌هاي بتوني به علل زير مورد توجه مهندسين و شهرسازان قرار گرفته و روز به روز رو به توسعه است.

  • ماده اصلي بتن كه شن و ماسه مي‌باشد تقريباً در تمام نقاط كره زمين به حد وفور يافت مي‌شود؛ روي اين اصل امكان ساختن ساختمان‌هاي بتوني را ميسر مي‌سازد.
  • ساختمان‌هاي بتوني در مقابل عوامل جوي از ساختمان‌هاي فلزي مقاوم‌تر بوده و در نتيجه نسبت به ساختمان‌هاي فلزي داراي عمر طولاني‌تري مي‌باشند.
  • در مقابل آتش‌سوزي ساختمان‌هاي بتوني نسبت به ساختمان‌هاي فلزي مقاوم‌تر مي‌باشند.
  • به علت شكل‌پذيري بتن كه مي‌تواند به هر شكلي كه قالب آن تهيه مي‌شود ساخته شود ساختن ستون و پل به اشكال مختلف را ميسر مي‌سازد به همين علت مهندسين معمار به اين نوع ساختمان‌ها توجه بيشتري مي‌نمايند.

قسمت‌هاي مختلف ساختمان‌هاي بتني:

1- پي           2- ستون       3- تيرهاي اصلي       4- سقف       5- ديوار

مطالبي كلي در مورد اجراي ساختماني بتني

براي ريختن بتن مگر معمولاً احتياج نيست از دستگاه تراكم ميكسر استفاده شود بلكه توسط چند كارگر مي‌شود بتن مگر ريخت يعني بتني كه مقدار سيمان‌ آن در حدود 100 الي 150 كيلوگرم در مترمكعب است بعد از اين كه انجام شد و پس از خشك شدن بتن مگر بعد از چند روز يا همزمان، قالب‌بندي با بلوك انجام شد، ضخامت بتن مگر در حدود 10سانتي‌متر يبود توجه اين كه در موقع بلوك چيني نبايد بلوك‌ها روي هم قرار بگيرند، يعني بلوك‌هاي يك رج چيده شده‌اند در رج بعدي بايد آن‌ها را طوري چيد كه يك بلوك روي دو بلوك زيري قرار گيرد.

پس از بلوك چيني قسمت‌هايي كه نبايد ميله‌گرد گذاري شوند با خاك پر مي‌شوند كه با چند كارگر و فرغان انجام مي‌گيرد.

پس از انجام عمليات فوق و ميله‌گرد گذاري توسط آرماتوربند بتن‌ريزي توسط دستگاه تراك ميكسر صورت مي‌گيرد و پس از چند روز كه بتن پي خشك شد، ميله‌گرد گذاري ستون انجام مي‌شود و نوبت به قالب‌بندي آن است، براي ثابت نگه داشتن قالب در جاي خود و صاف كردن سطح زير قالب از رامكا استفاده مي‌شود براي قالب‌بندي از تخته استفاده شد كه از چهار طرف ستون با ميخ و سيم نجاري آن‌ها را به همديگر متصل مي‌كنند كه تمام قالب را روي رامكا سوار مي‌كنند و بعد در داخل قالب را بتن مي‌ريزند.

شامل 29 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tahgigh_592833_5252.zip825.4k

دانلود مقاله زير سازي و بستر سازي در زير رو سازي

دانلود مقاله زير سازي و بستر سازي در زير  رو سازي لغت " subgrade " به مصالح و خاكهاي موجود در بستر راه در زير ساختمان روسازي اشاره دارد. ( صنعت آسفالت سازي هاوايي در سال 2003) . خاصيت هاي زير سازي مي تواند عوامل زيرين اجرايي روسازي باشد  ، و استفاده از مصالح كاملا ويژه در زير سازي  براي طراحي يك روسازي با عملكرد مناسب در طي طول عمر آن  ضروري است . در اين گزارش خاصيت هاي آزمايشات مهندسي زير سازي و طراحي زير سازي معرفي شده هستند . سر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله مقابله با نيروي زلزله

دانلود مقاله مقابله با نيروي زلزله پیشرفت های حاصل در زمینه زلزله شناسی موجب کسب اطلاعات و آگاهی ارزنده در مورد چگونگی حدوث زلزله و علائم قبل و بعد و همراه با آن شده ا ست. به ویژه به کمک وسائل و تجهیزات جدید هر روز شناخت انسان از وضعیت زمین و داخل آن افزایش می یابد. آگاهی انسان از علائم قبل از وقوع زلزله این امید را به وجود آورده است که روزی بتوان با پیش بینی زمان، محل وقوع و بزرگی همه زلزله ها، از خسارات جانی و مالی آن کاست. پیش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود تحقیق زبان فضا در معماری مسجد گوهرشاد و تزئینات آن

دانلود تحقیق زبان فضا در معماری مسجد گوهرشاد و تزئینات آن فصل یک:معماری حرم: ده قرن هنرومعماری ایران درحرم رضوی   مجموعه بارگاه امام هشتم شیعیان كه پیدایی آن به پیش از شهادت آن حضرت بازمی گردد، اكنون ۱۲۳۳ سال قدمت دارد و این در حالی است كه شهادت امام رضا(ع) در ۱۲۲۳ سال پیش واقع شده است. ضریح مبارك شاهكاری است با طراحی «استاد محمود فرشچیان» و پنجمین ضریحی است كه مضجع شریف را در برگرفته است.      «در بارگاه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس