فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود مقاله درباره کمانچه

دانلود مقاله درباره کمانچه

کاسه آن از درخت توت است. و دست آن از چوب درخت زردآلو

- یک عدد میله – سیخ – آهنکی در انتهای کمانچه نسب می شود که هم سیم گیر است و هم کاسه را به دست محکم می کند

- چهار عدد گوشی و چهار عد سیم دز آن استفاده می شود. در آن از دو نوع سیم استفاده می شود: یک نوع آن از سیم های مربوط به خود قوچان است و هر چهار عدد سیم دارای یک شماره یک نواخت است اما وقتی از سیم های غیر محلی استفاده می شود از چهار شماره مختلف بهره گرفته می شود

- یک عدد آرشه که از موی دوم اسب تهیه می شود

- روی کاسه کمانچه پوستی کشیده می شود که از پرده قلب گاو ساخته می شود

ضمناً غربی ها ویولون را از روی کمانچه ایرانی ساخته اند.

کمانچه هم به عنوان سازی بیرونی و هم  اندرونی استفاده می شود صدای کمانچه گاه در مراسم سوگواری به گوش می رسد کمانچه بیشتر در شمال خراسان دیده می شود ردپای کمانچه تا نیشابور هم دیده شده اما هر چه در استان خراسان پایین تر برویم یا کمتر دیده می شود و یا اصلا دیده نمی شود کمانچه های خراسان دارای سه سیم است و گاه از کمانچه های چهار سیمه امروزی نیز استفاده می شود ساز ضربه ای همراهی کننده کمانچه دایره یا دهلی است که با دست نواخته می شود.

از استادان این ساز می توان از استاد ولی رحیمی نام برد وی در روستایی در شمال خراسان به نام آشخانه ساکن بود.

نگاهی به زندگی استاد علی اصغر بهاری: نوازنده بی بدیل و احیا گر کمانچه ایران

استاد علی اصغر بهاری، به سال 1284 خورشیدی در خانواده ای اهل موسیقی زاده شد پدرش" محمد تقی خان " او را از 10 سالگی به فراگیری کمانچه فرستاد. پس از مرگ زود رس پدر او و خانواده اش ناگزیر نزد پدر بزرگ به ادامه زندگی پرداختند.

پدر بزرگ او" میرزا علی خان " که موسیقیدان شهره ایی بود همراه با هنرموندانی چون " آقا حسین قلی " ، " میرزا عبدالله " و " درویش خان " در برنامه های اجرایی موسیقی شرکت می جست.

تبعاً همنشینی با او و دوستان هرمندش برای این نوجوان محبتی بزرگ بود و سبب پیشرفت های بیشتر او می شد.

استاد بهاری به گفته خودش در 18 سالگی دیگر به مرز مهارت رسیده بود و می توانست در محافل و کنسرت ها هنر نمایی کند.

بهاری جوان نیز مجذوب ساز تازه وارد ویولون شد و 25 ساله بود که نواختن آن را نیز فرا گرفت.

استاد بهاری از سال 1332 از سوی " جواد معروفی " که برنامه های موسیقی رادیویی را زیر نظر داشت به همکاری با این سازمان دعوت شد.

بهاری که می دید روز به روز بر شمار نوازندگان ویولون افزوده می شد و حدود 30 و 40 سال می شود که کمانچه متروک افتاده است اندیشید که بهتر است به جای ویولون به تیمار کمانچه سنتی بپردازد  معروفی نیز این اندیشه را پسندید و نوای زیبای کمانچه کمانچه بهاری، برای نخستین بار از رادیو پخش شد.

از آن پس بهاری نیز چون هنرمندان برجسته دیگر، ابوالحسن صبا و مرتضی محجوبی و حسن کسایی و احمد عبادی و رضا ورزنده، از تکنوازان ثابت قدم رادیو بشمار آمد.

بهاری خود در مورد نخستین برنامه تکنوازی خود در رادیو و بازتاب آن گفته است.

" همان روز اول که من کمانچه زدم ناگهان برنامه شهرت فوقالعاده ای پیدا کرد حتی خود من تصور آن را نمی کردم که این ساز فراموش شده آنقدر طالب داشته باشد از همه جا به سراغ من آمدند. موسیقیدان هایی هم که قبلاً مرا نمی شناختند با من آشنا شدند و مرا به ادامه کار با کمانچه تشویق کردند."

شامل 12 صفحه فایل word قابل ویرایش


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
magaleh_573965_4933.zip26.3k

دانلود مقاله جوانان و زنان در هشت سال دفاع مقدس

دانلود مقاله جوانان و زنان در هشت سال دفاع مقدس در همه  عصرها و در ميان همه نسلها و در هر سر زمين و مكان و محيط ،پر انرژي ترين ،بالنده ترين ،توانا و كارامدترين افراد ونيروهاي انساني ،«جوانان »هستند. جوامع انساني در بستر تاريخ وگسترده ارض،آمال وآرزوهاي بزرگ خود را توسط آماده ترين اعضاي خود يعني  جوانان متحقق مي سازندو نقطه اميد وتكيه گاه بزرگ خويش را در شرايط سخت و فراز وفرودهاي حيات دنيايي،اين نيرو هاي با نشاط و پر تحرك م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود تحقیق اثرات ورزش بر بیماری های قلبی

دانلود تحقیق اثرات ورزش بر بیماری های قلبی اگر بپذیریم که عقل سالم در بدن سالم است و یک فرد با عقل سالم می تواند فرد مفیدی به حال خود و اجتماع باشد، در آن صورت درمی یابیم که چرا جوامع پیشرفته سرمایه گذاری زیادی بر روی این امرخطیر یعنی ورزش می کنند. در متون تاریخی همواره از از ورزشکاران و پهلوانان بعنوان افرادی جسور و جوانمرد یاد می شود. امروزه اثرات مفید ورزش بر ساختار فرهنگی و اجتماعی یک جامعه بر هیچکس پوشیده نیست. اگر در جامعه ای فرهنگ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود تحقیق درباره هلال احمر

دانلود تحقیق درباره هلال احمر نام هلال احمر مي تواند در جامعه براي افراد گوناگون يادآور خاطرات مختلفي باشد. عده اي آن را ارگان پيشرو در ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضي ها تأمين كننده داروهاي خاص و داروخانه هاي ويژه، گروهي ارائه دهنده خدمات توانبخشي و عده اي ديگر آنرا سازماني حمايتي و... مي شناسند. اما اينكه هلال احمر چيست، مأموريت ها، اهداف كلي، استراتژي ها و اركان سازماني و گستره آن چگونه است، گاهي در پرده ابه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس