فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت بحران کم آبی

دانلود پاورپوینت بحران کم آبی

تقریباً ۲۰ سال پس از آنکه بانک جهانی شروع به هشدار دادن در مورد بحران کم آبی کرد، مجموعه ای از عوامل نظیر افزایش جمعیت رشد میزان طبقه متوسط در جهان و تغییرات آب و هوا در حال محدود کردن حجم منابع آبی است. برای شرکت های مختلف صنعتی، از شرکت های چند ملیتی گرفته تا بنگاه های اقتصادی کوچک، این به معنای افزایش هزینه ها برای تأمین ماده اولیه ای است که برای مدت های طولانی، بهای چندان زیادی نداشته است.
بر اساس آمار های موجود از سال ۲۰۱۱ تا کنون، شرکت های مختلف در سراسر جهان، بیش از ۸۴ میلیارد دلار برای بهبود راه های مصرف، مدیریت و بدست آوردن آب هزینه کرده اند .
این در حالیست که بر اساس آمار های سازمان ملل متحد، بخش صنعت تنها
۲۲٪منابع آبی جهان را مصرف میکند و۷۰ درصد کل منابع در بخش کشاورزی استفاده میشود و مصرف خانگی نیز ۸ درصد را به خود اختصاص میدهد.

بر اساس اعلام موسسه پاسیفیک ،تعداد منازعات بر سر آب در جهان در طی ۱۵ سال گذشته افزایش یافته است. مقامات اطلاعاتی آمریکا نیز نگرانی هایی را در خصوص خطر بروز جنگ بر سر آب مطرح کرده اند. بر اساس یک گزارش اطلاعاتی که بر سال   ۲۰۱۲ به وزارت خارجه آمریکا ارائه شده است که در طی ۱۰ سال آینده مشکلات آبی موجب بی ثباتی در کشور هایی میشود که برای منافع امنیت ملی آمریکا اهمیت دارند.
بیش از ۹۷ درصد آبهای جهان در اقیانوس ها قرار دارد.
 از۲/۵ درصدی که آب سالم قابل مصرف محسوب می شود تقریباً ۷۰ درصد در یخچال های طبیعی و کلاهک های یخی قرار دارد و غیرقابل استفاده می باشد .و حدود ۱ درصد در دریاچه ها، رود خانه ها و دیگر منابع آب های سطحی واقع شده است.۳۰ درصد بعدی در زیر زمین است که بخشی از آن چنان کهنه است و انتقال آن به سطح زمین دشوار است که به عنوان آب های فسیلی مشهور اند .

شناسایی نقاط کم آب جهان
توزیع میزان آب در گستره جهان غیر یکنواخت و نا همگون است.
دو سوم جمعیت جهان در نقاطی ساکن هستند که تنها یک سوم بارش
های سالانه را دارند. (آسیا) در عوض نقاط پر آب جهان نظیر رودخانه آمازون و کنگو تراکم جمعیت کم تری دارند.

نگرانی ها درباره ذوب یخچال های دو قطب
با توجه به نتایج به دست آمده توسط سازمان نظارت بر یخچال های طبیعی
جهان، برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد اعلام کرد که یخچال های طبیعی در سراسر جهان با سرعت بی سابقه ای در حال ذوب شدن هستند در حقیقت تجزیه و تحلیل داده ها در بین سالهای ۲۰۰۴-۲۰۰۵ و۲۰۰۵-۲۰۰۶ نشان میدهد سرعت متوسط ذوب و نازک شدن یخ بیش از دو برابر شده است. یخچال های طبیعی در تمام طول سال در آلاسکا، ایالات متحده ی آمریکا، کوه های آسیا و اروپا و غیره دیده میشوند زمانی که درجه حرارت بالا تر می رود یخچال ها شروع به ذوب شدن می کنند ولی اگر درصدد یافتن دلایل ذوب یخچال های طبیعی به طور عمقی هستید باید گفت که میزان غیر منطقی انتشار دی اکسید کربن از سوخت های فسیلی- بسیار بیش تر از آن چه اقیانوسها و جنگل ها میتوانند جذب کنند- دلیل واقعی آن افزایش انتشار گاز دی اکسید کربن باعث تغییر در اثر گلخانه ای میشود که به نوبه ی خود باعث گرم تر شدن زمین و در نتیجه ذوب یخچال های طبیعی می گردد.

چرا یخچال های طبیعی امروزه با سرعت بیش تری ذوب میشوند؟
امروزه یخچال های طبیعی در مقایسه با قرون گذشته با سرعت بیش تری در حال ذوب شدن هستند علت این تغییر ناگهانی چیست؟ تقریباً
همه بر این باورند که علت اصلی آن صنعتی شدن سریع و ناگهانی است که به نوبه ی خود
باعث گرم شدن کره زمین شده است-مقصر اصلی ذوب سریع یخچال های طبیعی.
افزایش میانگین دمای جهانی را گرم شدن کره زمین مینامند که در طول قرن گذشته رخ داده است. (انقلاب صنعتی) علت اصلی افزایش میانگین دمای هوا به شمار میرود.

آمار نگران کننده
 با توجه به میزان سریع ذوب یخچال های طبیعی در قطب شمال تخمین زده می شود در صورت ادامه روند ذوب تا سال ۲۰۴۰ این منطقه خالی از یخ می گردد.
با گرم شدن زمین، قطب جنوب نیز شاهد افزایش شدید متوسط دمای هوای سالانه در حدود دو نیم درجه سانتی گراد در طول پنجاه سال گذشته بوده است، که به نوبه خود منجر به افزایش سطح دریا تا چهار دهم میلی متر در سال شده است.

تغییر دمای محیط به غیر از مناطق قطب شمال و  قطب جنوب، بر یخچال های طبیعی هیمالیا نیز تاثیر می گذارد. ظاهراً، یخچال های طبیعی کانگوتری با سرعت هفده متر در سال در حال جمع شدن است، در حالی که یخچال پنداری با سرعتی در حدود ده متر در سال در حال کاهش است.
به گفته ناسا، گرولتلند در هر سال در حدود صد میلیارد تن از سطح یخ خود را از دست میدهد.
اگر ما برای کاهش گرم شدن کره زمین اقدامی فوری انجام ندهیم خطرات بسیاری به علت ذوب سریع یخچال های طبیعی در سال های آینده رخ خواهند داد.هر یک از ما می تواند در کاهش تولید گاز های گلخانه ای مضر، که منجر به کاهش احتمالی گرم شدن کره ی زمین درآینده می شود سهمی داشته باشد .

شامل 34 اسلاید powerpoint

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1732947_4341.zip755.6k

دانلود پاورپوینت نقش میکرو ارگانیسمها در کشاورزی

دانلود پاورپوینت نقش میکرو ارگانیسمها در کشاورزی يك قاشق چايخوری از خاك فعال حاوی ميليون ها موجود زنده است که بعضی منشاء حيوانی و بعضی ديگر منشاء گياهی دارند. ارگانيسم‌ ها از نظر اندازه بسيار متفاوت هستند(میکروفلور ، میکروفون ، مزوفون ، ماکروفون )1تا8%بیوماس ماده آلی خاک . بعضی از آنها با چشم غير مسلح نيز قابل دیدن هستند مانند كرم خاكی، دم فنری، كنه دامی. اكثر آنها بسيار كوچک بوده و فقط با ميكروسكوپ ديده می شوند بنابراين ميكروارگانيسم ناميد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت آشنایی با میگو و خرچنگ ها و خواص آنها

دانلود پاورپوینت آشنایی با میگو و خرچنگ ها و خواص آنها میگوی نارنجی زیستگاه اصلی: مناطق باتلاقی چین نام علمی: از نوع Neocaridina اسامی عمومی: Orange Bee Shrimp- Orange Shrimp (میگوی نارنجی) خانواده: Atyoidea  اندازه: حدود 3 سانتیمتر  درجه حرارت: 71 تا 76 درجه فارنهایت / 21تا24 درجه سانتیگراد  طول عمر: کمتر از 2 سال امنیت: به مخفی شدن لابه لای گیاهان علاقه دارد. غذاها: جلبک می خورد اما غذای ماهی ها را ترجیح میدهد. آب: از باتلاق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت درمنه

دانلود پاورپوینت درمنه درمنه:Artemisia sieberi در گویش بیابان نشینی "ترخ" نامیده می شود. جنس درمنه بیش از ۴۰۰ گونه در سطح جهان دارد. درمنه گیاهی چند ساله است که در ایران دارای ۳۴ گونه می باشد و یکی از گیاهان باارزش مناطق بیابانی ایران است که پراکندگی جغرافیایی آن در برگیرنده ی سراسر ایران به جز نواحی غربی (کوههای زاگرس) است. به گونه Artemisia sieberi  درمنه دشتی نیز می گویند. گیاهشناسی: درمنه گیاهی از خانواده (C ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس