فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت حسابداری صنعتی1

دانلود پاورپوینت حسابداری صنعتی1

فهرست:

سربار پیش بینی شده
مبانی جذب هزینه های سربارساخت
سطوح فعالیت
محاسبه نرخ جذب سربار
سربار جذب شده
سربار واقعی

سربار پیش بینی شده:

اطلاعات واقعی سربار نظیر هزینه های آب و برق مصرفی ،... و یا سرباری که از دوایر دیگر  تخصیص می یابد ، معمولاً با تأخیر در دسترس قرار می گیرد. همچنین برخی از هزینه های سربار مانند هزینه تعمیر ماشین آلات ممکن است در یک مقطع زمانی خاص از یک دوره مالی اتفاق بیفتد که در صورت استفاده از سربار واقعی ، بهای تمام شده محصول در آن مقطع زمانی خاص افزایش خواهد یافت ، در نتیجه بهای تمام شده کالای ساخته شده کالای ساخته شده در مقاطع زمانی مختلف ، متفاوت خواهد بود . بدین لحاظ برای منظور نمودن هزینه های سربار ساخت به حساب کالای در جریان ساخت ، تنها راه ممکن که بتواند در اسرع وقت نیازهای مدیریت را برآورده ساخته و نوسانات غیر منطقی و غیر قابل کنترل را متعادل سازد، استفاده از نرخ از پیش تعیین شده سربار(نرخ جذب سربار) می باشد. نرخ جذب سربار هم در سیستم هزینه یابی سفارش کار و هم در سیستم هزینه یابی مرحله ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نرخ حاصل تقسیم هزینه های سربار ساخت برآوردی(سربار پیش بینی شده) در یک دوره معیّن بر مبنای جذب سربار برای همان دوره می باشد.

مبانی جذب هزینه های سربار ساخت:

مناسبی برای جذب سربار خواهد بود.

در محاسبه نرخ جذب سربار ، انتخاب مبنای جذب سربار از اهمیت زیادی برخوردار است و باید یک ارتبات منطقی (رابطه علت و معلولی) بین مبنای جذب سربار و هزینه های سربار وجود داشته باشد . به عنوان مثال، در صنایع کاربَر که هزینه سربار ساخت تحت تأثیر نیروی انسانی است، هزینه دستمزد مستقیم و ساعات کار مستقیم مبنای مناسبی برای جذب سربار خواهد بود، اما در صنایع سرمایه بَر که هزینه سربار ساخت وابستگی زیادی به کارکرد ماشین آلات دارد، مناسبترین مبنا برای جذب سربار ، ساعت کار ماشین آلات خوهد بود.                                         

برآورد تعداد تولید        

جذب هزینه های سربار بر مبنای تعداد تولید، تنها در شرایطی مطلوب است که شرکت ، تولید کننده یک نوع محصول باشد، چرا که کلیه هزینه ها به یک محصول تخصیص می یابد.

هزینه مواد مستقیم- این مبنا زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که رابطه ای منطقی بین هزینه های سربار و هزینه مواد مستقیم وجود داشته باشد . در این مبنا نرخ جذب سربار به شرح زیر محاسبه می شود :

برآورد هزینه های سربارساخت =  نرخ جذب سربار بر مبنای هزینه مواد مستقیم

 برآورد هزینه مواد مستقیم مصرفی

از آنجایی که بین هزینه مواد مستقیم مصرفی و هزینه های سربار، معمولاً رابطه ای منطقی وجود ندارد، به ندرت از این مبنا استفاده می شود.

شامل 24 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1724435_6007.zip2.8 MB

دانلود پاورپوینت تفاوت های فردی و رفتار کار

دانلود پاورپوینت تفاوت های فردی و رفتار کار تفاوتهاي افراد به طور کلی 1.تفاوت های بین فردی 2- تفاوت های درون فردی 3- تفاوت های بین گروهی 4- تفاوت های درون گروهی عوامل موثر در تفاوت های فردی 1.خودپنداری 2.شخصیت 3.نگرش ها و ارزشها 4.ادراک و احساسات 5.توانایی ها و مهارت ها شامل 17 اسلاید powerpoint ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت طرح ملي ارتقاء بهره‌وري نيروي کار

دانلود پاورپوینت طرح ملي ارتقاء بهره‌وري  نيروي کار در برنامه چهارم توسعه قرار است 5/2 درصد از ميانگين رشد 8 درصدي هدف گذاري شده يا به بيان شفافتر 31 درصد از کل توليد ناخالص داخلي (GDP) از محل رشد بهره‌وري کل عوامل توليد تامين گردد. در قانون برنامه سهم بهره‌وري نيروي کار و سرمايه از رشد اقتصادي مورد انتظار مشخص نگرديده است، ليکن به استناد اعلام مدير عامل مرکز ملي بهره‌وري در سخنراني سال 1383، مقرر گرديده است که سهم 31 درصدي بهره&zwn ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت سیستم واردات صادرات

دانلود پاورپوینت سیستم واردات صادرات تعریف سیستم : سیستم  در یک سازمان عبارتست از مجموعه ای است ازاجزاء وابسته به یکدیگر که با هویت جدید و اجراي آنها،قسمتي از هدف هاي سازماني محقق مي شود. محیط سیستم : محیط سیستم شامل کلیه متغیرهایی است که می تواند در وضع سیستم مؤثر باشند و یا از سیستم تأثیر پذیرند مانند عوامل طبیعی ،فرهنگی ایدئولوژی ،اجتماعی ،سیاسی ،اقتصادی و غیره  محیط واردات صادرات کشورها هستند وقوانین  انها وارد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس