فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت چاقی کودکان و نوجوانان

دانلود پاورپوینت چاقی کودکان و نوجوانان

چاقي بيماري غير واگير دار و مزمني است(15) كه  واكنشي پيچيده بين عوامل ژنتيک، فيزيولوژي و وضعيت اجتماعي  اقتصادي و فرهنگي مي باشد. عوامل محيطي و ژنتيک متعددي بروز و شدت چاقي را تحت تأثير قرار مي دهند(7). روش رايج براي تعريف لاغري، اضافه وزن و چاقي در كودكان و نوجوانان BMI است كه از تقسيم وزن(كيلوگرم) بر مجذور قد(متر) به دست مي آيد BMI كمتر از صدك 5 لاغري، 95-85 اضافه وزن و صدك بيش از 95 به عنوان چاقي مطرح و در اكثر مطالعات از آن استفاده مي شود(9،8، 17)

شيوع چاقي در كودكان در سراسر جهان به سرعت در حال افزايش است، به طوري كه اين ميزان در كودكان 11-6 ساله آمريكا در مطالعه بررسي ملي سلامت و تغذيه سالهاي 2003-2004 به 8/18 ٪ بود (16). مطالعه اي كه در طي سالهاي 1993 تا 1997 در شهر اصفهان انجام شده است، دو برابر شدن شيوع چاقي در كودكان ايراني را در طي مدت ذكر شده، نشان مي دهد(12). مطالعه اي در سطح كشوري در 23 مركز استان ايران در فاصله سالهاي    2004- 2003 ، نشان داد كه شيوع اضافه وزن و چاقي در كودكان دبستاني به ترتيب 8/9٪ و 4/4٪ بود (16) به طور كلي درصد چاقي در كشور ايران 15 درصد بيان شده است(15) .

فاكتورهاي محيطي

ميزان بالاي فعاليت هاي بي تحرك مثل تماشاي تلويزيون، ميزان كم فعاليت بدني، رژيم هاي غذايي فست فود و با محتواي چربي وكالري بالا(3)

فاكتورهاي ژنتيكي

تغييرو جهش هر كدام از ژن هاي : گيرنده بتا آدرنژيك، TNF ، POMC ، NPY ، MC4R ، لپتين و گيرنده لپتين(3)

مطالعات نشان دادند كه چاقي وابسته به پدر و مادر عامل خطر مهمتري از چاقي كودكي است زيرا داراي هر دو فاكتور ژنتيكي و محيطي مي باشد(3)
عوارض:
دوره هاي بحراني براي چاقي كودكي و تبديل آن به چاقي بزرگسالي:
وزن بالاي تولد
تغييرات تغذيه اي در پايان سال اول زندگي
سن 5 تا 8 سالگي كه چاقي افزايش مي يابد( چاقي rebound )
چاقي نوجواني دوره خطر نهايي براي توسعه و ماندگاري چاقي(3)
مهمترين عوارض شامل : فشار خون بالا، چربي خون بالا، افزايش خطر بيماري كرونري قلب، ديابت نوع 2 ، مشكلات تنفسي، بلوغ زودرس، مشكلات استخواني و رواني-اجتماعي زيرا 85 درصد كودكان چاق بزرگسالان چاق خواهند شد(8،9،15،3)

طبق تعاريفي كه در اكثر كتاب هاي پزشكي وجود دارد، بلوغ زودرس به شروع بلوغ قبل از ۸ سالگي در دختر و قبل از ۹ سالگي در پسر گفته مي شود بلوغ زودرس نه تنها سبب ظهور علايم ثانوية جنسي مي شود بلكه افزايش رشد قدي و پيشرفت سن استخواني ايجاد كرده، منجر به بسته شدن زودرس اپي فيزها و كوتاهي قد نهايي مي گردد. بر حسب تعريف، بلوغ زودرس مركزي يا حقيقي بلوغي است كه از نظر فيزيولوژيك طبيعي و از نظر زماني زودرس است . اين پديده ناشي از ترشح اپيزوديك گنادوتروپين ها از هيپوفيز قدامي است كه خود نتيجة تحريك هورمون آزادكنندة گنادوتروپين از هيپوتالاموس است(14) .

شامل 44 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1687136_9257.zip1.2 MB

دانلود پاورپوینت خصوصیات شیمیایی آب های آشامیدنی

دانلود پاورپوینت خصوصیات شیمیایی آب های آشامیدنی PH: غلظت یونهای هیدروژن، اسیدیته یا قلیایی بودن را مشخص می کند.PH آب معمولاً در حدود 7 (خنثی) است. جامدات محلول در آب: آلی و یا غیر عالی هستند. مواد رادیواکتیو: مقدار مجاز در آب شرب برای ذرات آلفا و بتا به ترتیب 1 /0 و 1 بکرل از سوی WHO اعلام شده است. سختی آب Hardness of water: از آن می توان به صورت نیروی خراب شدن صابون در آب تعریف کرد. اگر مقدار زیادی آب لازم باشد تا صابون کف کند، آب سخت است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت آنژیوگرافی

دانلود پاورپوینت آنژیوگرافی آنژیوگرافی روندی است که دقیق ترین اطلاعات ممکن از عروق را تهیه و قبل از عمل در اختیار پزشک قرار می دهد.بر پایه این اطلاعات پزشک می تواند ،برخی از بیماریها را بدون نیاز به جراحی باز ،درمان کند و در صورت نیاز به عمل باز این اطلاعات جراح را در انجام سریع ودقیق این امر یاری رسانده  و بهترین شرایط ایمنی را برای بیمار فراهم می کند. تعریف آنژیوگرافی آنژیوگرافی از دو کلمه  آنژیو به معنای رگ یا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت کاردیومیوپاتی(cardiomyopathia)

دانلود پاورپوینت کاردیومیوپاتی(cardiomyopathia) کاردیو به معنی قلب، میو به معنی ماهیچه و پاتی به معنی بیماری است. کاردیومیوپاتی ها   یکی از بیماریهای عضله قلب هستند که در آن بعلت درگیری و بیماری عضله قلبی،  قلب نمیتواند جریان خون کافی را برای بدن فراهم سازد و بیمار  دچارعلائم  نارسایی قلبی  می‌شود(در واقع نوعی نارسایی قلبی است). کاردیومیوپاتی ناشی از  التهاب عضله قلب است که در نتیجه  عضله قلبی ناتوان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس