فروش ویژه آرشیو دانشجویی فایل استوری ارتباط با پشتیبانی فروشگاه فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری ارزان سرا

اطلاعیه فروشگاه

با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک های دیگر استفاده نمایید.

دانلود پاورپوینت Urbachem

دانلود پاورپوینت Urbachem
اورباكم نام تجاري كلوبازام از دسته بنزوديازپين ها مي باشد كه قرصهاي 10 ميلي گرمي آن توسط شركت صنعتي كيميدارو توليد شده است.
مكانيسم اثر
اورباكم (كلوبازام) اثرات ضد اضطراب و ضد تشنج خود را از طريق تحريك گيرنده هاي اسيد گاماآمينوبوتيريك (GABA) اعمال مي كند.
فارماكوكينتيك:
اين دارو به خوبي از طريق لوله گوارش جذب شده و حداكثر غلظت پلاسمايي آن 1 تا 4 ساعت پس از تجويز خوراكي ايجاد خواهد شد. اورباكم با خاصيت چربي دوستي بالاي خود به سرعت از سدخوني مغزي عبور كرده و اثرات خود را بر دستگاه اعصاب مركزي مي گذارد.
متابوليسم اورباكم در كبد و دفع متابوليتهاي آن از طريق ادرار صورت مي گيرد.
نيمه عمر پلاسمايي اورباكم نيز به طور متوسط 31 ساعت (18 تا 42 ساعت در منابع مختلف) گزارش شده است. اورباكم از جفت عبور كرده و در شيرمادر ترشح مي شود.
كاربردهاي باليني

الف- تشنج:

اورباكم بر روي تشنجهاي پارشيال و ژنراليزه با اتيولوژيهاي مختلف در هر رده سني موثر است، ولي معمولاً به صورت درمان كمكي در كنار يك داروي ديگر بكار مي رود. 

بعلاوه درمان متناوب با اورباكم در زنان مبتلا به تشنج همراه با قاعدگي موثر واقع مي شود.

اورباكم مانند بسياري از بنزوديازپين ها در درمان تشنج مصرف مي شود؛ با اين تفاوت كه اين دارو در مقايسه با ساير تركيبات اين دسته (مانند كلونازپام) عوارض خواب آوري كمتري را دارا بوده و اين مزيت آن را براي مصرف در بزرگسالان بسيار مناسب ساخته است
ب –اضطراب:

اورباكم در درمان كوتاه مدت (2 تا 4 هفته) اختلالات اضطرابي شديد و ناتوان كننده، همچنين در بيماراني كه استرس غيرقابل توجيه با اضطراب دارند به كار مي رود. اورباكم يك داروي مناسب در اختلالات اضطرابي همراه با بيخوابي يا اختلالات سايكوسوماتيك مي باشد.

ج: اختلالات ديگر:

اورباكم به عنوان درمان تكميلي و كمكي در بيماران مبتلا به اسكيزوفرني يا ساير اختلالات سايكوتيك، بيماران مبتلا به درد اندام فانتوم (Phantom Limb Pain) مقاوم به داروهاي ديگر (روزانه 30 ميلي گرم)، همچنين به عنوان داروي موثر بر نشانه هاي حاد سندرم قطع الكل با موفقيت بكار رفته است.

شامل 23 اسلاید powerpoint


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1683171_6266.zip454.8k

دانلود پاورپوینت شنوایی شناسی

دانلود پاورپوینت شنوایی شناسی žتعریف žارزش ها و باورها žتاریخچه žشنوایی شناسی درایران žمقاطع تحصیلی žرشته های مشابه žحیطه های اصلی žتوانمندی ها و ویژگی های لازم žوظایف و فعالیت های شنوایی شناس žموقعیت شغلی در ایران žدرس های این رشته در طول تحصیل  شنوایی‌شناسی مطالعه اختلالات شنوایی از راه شناسایی و سنجش کاستی عملکرد شنوایی و توانبخشی آن است. از جمله این اقدامات شنوایی سنجی می‌باشد. البته حوزه علم شنوا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت نقش فیزیک در پزشکی

دانلود پاورپوینت نقش فیزیک در پزشکی پزشكان براى تشخيص بيمارى ها از انواع وسايل ساده مانند دماسنج و فشارسنج، گوشى طبى (استتوسكوپ) تا دستگاه هاى بسيار پيچيده مانند ميكروسكوپ الكترونى، ليزر و هولوگراف كه همه براساس قانون هاى فيزيك طراحى و ساخته شده استفاده مى كنند. در اين قسمت به ساختمان و طرز كار برخى از آنها مى پردازيم.   راديوگرافى و راديوسكوپى   راديوگرافى عكسبردارى از بدن با پرتوهاى ايكس و راديوسكوپى مشاهده مستقيم بدن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس